Menu

 UBC

hjg

Automatická výmena spodních cievok  

 

Technológia:
Automatická výmena spodnej cievky pre vyšívacie stroje TAJIMA

Použitie:
Slúži k zvýšeniu produktivity stroja. Nedochádza k veľkým postojom z dôvodu výmeny spodných cievok. Každá hlava má zásobník na tri cievky. Tento systém je vhodný pre vyšívacie stroje s počtom hláv 12 a viacej.

Podporované stroje:
Určené pre stroje modelovej rady TFGN a TMCR.

 

Špecifikácia

Automatická výmena spodných cievok

 

Nový systém automatickej výmeny spodných cievok UBC-II umožňuje stisknutím jediného tlačítka kompletnú výmenu všetkých spodných cievek na vyšívacom stroji.

 

Automatizácie

Výmena spodných cievok je pri strojovom vyšívaní nevyhnutný proces. UBC-II umožňuje nielen výmenu všetkých spodných cievok naraz alebo individuálne, ale hlavne ponúka možnosť výmeny spodných cievok v zásobníku za chodu stroja. Zásobníky s cievkovými púzdrami sú umiestnené v prednej časti stola stroja. Obsluha tak nemusí pracne vymieňať cievkové púzdra pod stolom stroja.

Produkcia

Testovaním bolo overené, že s pomocou UBC-II sa celková efektivita u vyšívacieho stroja a priemerného vzoru zvyšuje až o 11%.

Efektivita

Nový model automatickej výmeny spodnej cievky pre vyšívacie stroje TAJIMA je inštalovaný nezávisle ku každému chapaču s vlastným pohonom. Na ovládacej jednotke je teda možné spraviť výmenu spodnej cievky pri ľubovolnej hlave alebo u všetkých hláv naraz podľa potreby obsluhy vyšívacieho stroja.

 

Centrálna riadiaca jednotka

Automatickú výmenu spodnej cievky je možné ovládať centrálne pre všetky chapače s pomocou Centrálnej riadiacej jednotky. U každého zásobníku každej hlavy je ešte inštalovaný samostatný ovládací panel, ktorý umožňuje manuálne ovládať výmenu ľubovolného chapača pri ľubovolnej hlavy vyšívacieho stroja.

Nastaviteľná rotácia zásobníka

Systém ponúka dve varianty zásobníka a to buď dvojpolohový (pre jednu spodnú cievku) alebo štorpolohový (pre 3 spodné cievky). Dvojpolohový zásobník sa otočí pri každej výmene o 180 stupňov, štorpolohový o 90 stupňov.

Uživatelsky prívetivé ovládanie

Informáciu o nutnosti výmeny spodnej cievky obsluha stroja obdrží s pomocou zvukového znamenia. Táto funkcionalita je dostupná iba pre modifikácie so štopolohovým zásobníkom.

Odstihový mechanizmus

Dĺžka končeka nite spodnej cievky je zkracovaná na presnú dĺžku s pomocou inštalovaného noža. Dĺžka končeku nite spodnej cievky je veľmi dôležitá, aby nedochdzálo k vyvlečeniu hornej nite z ihly po zahájení vyšívania na vyšívacom stroji.

LED displej

Výskyt chyby indikuje svetelná signalizácia na ovládacom paneli UBC pri hlave (chapača), na kterej k problému došlo. Na ovládacom paneli vyšívacieho stroja sa zároveň zobrazí chybové hlásenie.

Produktový list UBC-II (ENG)

Vyhľadať

Vyšívací stroje TajimaTAJIMA je Japonský výrobca vyšívacích strojov. Orientuje sa na vyšívacie stroje, software, príslušenstvo a vývoj nových technologií s cielom....

Vyšívací softwérPULSE Microsystems sa zaoberá vývojom software pre strojové vyšívanie a súvisiacich technologií ako je laser, flitrovanie, tamburovanie.…

Laserové stroje SeitSEIT elettronica je svetovým leaderom v oblasti laserových zariadení pre rezanie a gravírovanie textilných materiálov jako aj špeciálnych mostových laserov....

Hore